Jak začít létat?

Také jste vždy toužili vznést se a létat tak volně ptáci. Vždyť již bájný Ikarus měl takové touhy. Narozdíl od něj si však tento sen můžete splnit relativně jednoduše a hlavně bezpečně. Tím nejdůležitějším co musíte udělat je zodpovědět si otázku "Proč chci létat?"

Proč začít s létáním?

Není tak jednoduché říci, co koho vede k létání. Ovšem ti, co tomuto vznešenému sportu propadli, se shodují na tom, že při něm zažívají ty nejkrásnější pocity. Vždyť létání je touhou člověka již od pradávna. Nejen Ikarus, ale i známý vynálezce Leonardo da Vinci byl létáním posedlý a část jeho vynálezů byla věnována touze po pohybu vzduchem, kde bohužel nebyl úspěšný. Přesto, že neuspěl na poli letectví, přinesl tomuto oboru alespoň některé jiné vynálezy jako např. inklinometr, či anemometr dodnes využívaný v meteorologii (více zde).

Věčný sen člověka vznést se k nebi si tak splnili až v minulém století bratří Wrightové (více informací zde). Od té doby šel pokrok velmi kupředu a my tak dnes máme možnost se bezpečně prohánět po nebi ve strojích postavených člověkem, a to nejen abychom se někam přemístili, ale také protože prostě můžeme a chceme.

" Pocit volného pohybu ve všech třech směrech, pocit volnosti ptáka... to vám nedá žádný jiný sport. "

Ať již chcete zažít ten pocit volnosti, prožít trochu vzrušení, mít příjemný pocit z ovládání tak komplexního stroje jakým letadlo je, nebo je vaším snem nosit uniformu kapitána letecké společnosti, pak rozhodně na nic nečekejte a vyražte s námi na cestu k nebesům.

Výcvik na kluzácích

Víte že Aeroklub Vyškov poskytuje všem zájemcům výcvik na kluzácích? A že tento výcvik není dražší než 25 tis Kč? Pokud si chcete vyzkoušet výcvik na kluzácích, není nic jednoduššího, než přijít na letiště a během seznamovacího letu si vyzkoušet zda je to pro Vás ten správný koníček.