Fotogalerie: Historie - 1976

« Zpět na seznam fotogalerií

Tyto fotky jsou převážně asi z r. 1976. Scan papírových fotek.

Vyfoceno: 1. ledna 1976

Vytvořeno: 20. března 2014

Přidal: Šimek, Pavel

Motorářská dvěstěpatka
Ae-45 OK EPC
Robur Ak Olomouc, kterým se jezdilo do Vyškova.
Po nouzáku Tondy Satory prohlíží mechanik Pavel Vyroubal motor. Do příjezdu komise nesměl otevřít kapoty. Přihlíží Blahoš a za motorem kouká účes náčelníka Mirka Rogla.
U ojátka mechnik - zaměstnanec Pavel Michalík. Vzadu ve tmě je stará dřevěná vrátnice.
Pepa Vagner, pozadí Petra Šindeláře /dnes AK Rakovník/, manželka a Karel Punčochář.
Stará karavana a Z 326 OK OTA v původním zbarvení.
VT 16, OK 1419, předchůdce našeho Nimba.
Zapůjčen z AK Prostějov
Černá Mary
Pilot Peterka. Padáček byl špatně zapnut, svezl se po fousech a za vteřinu už měl Batras IFR. Stáhl to okýnkem trochu dolů, přistál, ale po dosetnutí se padáček dostal pod kolo a namotal se. Výběh byl asi 20 m.
Mizerná fotka, ale jediná, kde je jižní konec letriště před rokem 1988

Moderní flotila Aeroklubu Vyškov

Víte že Aeroklub Vyškov používá pro výcvik pilotů GLD tu nejmodernější techniku? V majetku AK Vyškov jsou dva kluzáky DG-1000 a DG-500, které k výcviku svých pilotů používá i armáda USA.