DG-500 Elan Trainer

« Zpět na seznam letadel

DG-500

DG-500 je prvním z nejnovějších přírustků do Vyškovské flotily. Byl zakoupen v době, kdy ostatní aerokluby museli řešit otázku náhrady za rozšířené Blaníky, a tak náš aeroklub nemusel přerušovat základní výcvik pilotů. Stroj byl zakoupen v Německu a hned po přivezení byl shledán jako perfektním strojem pro výcvik nových pilotů - vždyť se také honosí názvem Trainer. Letadlo je velmi hodné a příjemné na pilotování. Díky své vysoké klouzavosti si jej však piloti oblíbili i na termické přelety - tím se tak DG-500 stalo nejvytíženějším strojem v našem aeroklubu.

Počet členů posádky 1+1
Rozpětí 18m
Délka 8,66m
Max. vzletová hmotnost 615kg
Max. rychlost 270km/h
Klouzavost 39

Výcvik na kluzácích

Víte že Aeroklub Vyškov poskytuje všem zájemcům výcvik na kluzácích? A že tento výcvik není dražší než 25 tis Kč? Pokud si chcete vyzkoušet výcvik na kluzácích, není nic jednoduššího, než přijít na letiště a během seznamovacího letu si vyzkoušet zda je to pro Vás ten správný koníček.