L 13 SE Vivat OK-3600

« Zpět na seznam letadel

L 13 SE

L 13 SE Vivat je využíván především k výcvikovým a kondičním letům. Tento letoun je vítanou alternativou pro piloty - plachtaře v období, které není vhodné pro termické lety. V aeroklubu Vyškov se používá nejen pro nácvik navigace, ale i na několikadenní lety kolem celé republiky - od letiště k letišti. Při konstrukci L 13 SE bylo použito mnoho prvků ze sériových Blaníků L 13. Střední část trupu však byla překonstruována na dvě místa vedle sebe a do přední části byl umístěn motor. Zálet prototypu L 13 SW byl proveden v květnu 1978.

Počet členů posádky 1 + 1
Rozpětí 16,80 m
Délka 8,30 m
Nosná plocha 20,20 m2
Max. vzletová hmotnost 705 kg
Max. rychlost 230 km hod.-1
Dostup
Motor WALTER MIKRON III A
Výkon motoru 705 kg
Vrtule V 218B
Rok výroby 1983

Vyhlídkové a seznamovací lety

Rádi byste si prohlédli krajinu Vyškovska a okolí? Chcete si vyfotit svůj dům z výšky? Chcete si vyzkoušet řízení letadla? Pokud odpovíte alespoň jednou ano, pak využijte naši nabídku vyhlídkových a seznamovacích letů se zkušenými instruktory.